Την Τετάρτη 27/11 στις 5:30 οι κυρίες κάθε ηλικίας της εκκλησίας μας, θα έχουν την καθιερωμένη τους συνάντηση. Μαζί τους αυτή την Τετάρτη, η Έρση Αντωνιάδου και η Ειρήνη Τερζάκη. Θα παρουσιάσουν τη ζωή της Φλόρενς Νάιτινγκεϊλ, της “κυρίας με τo φανάρι”, η οποία στα μέσα του 19ου αιώνα άκουσε την κλήση του Θεού και έγινε η αφορμή για την αναμόρφωση του νοσηλευτικού συστήματος σε ολόκληρο τον κόσμο.
Kατηγορίες
Recent Sermons:
-
Εμμανουήλ.Παναγιώτης Κανταρτζής, 22 Δεκ 2103
Bible Text: Ησαΐας κεφάλαιο 7 -
Το νερό της χάρηςΠαναγιώτης Κανταρτζής, 21 Ιούλ 2024
Bible Text: Έξοδος κεφάλαιο 17 -
Από τη λατρεία στην γκρίνιαΠαναγιώτης Κανταρτζής, 14 Ιούλ 2024
Bible Text: Έξοδος κεφάλαιο 16 -
Αυτά που δεν τα λες αλλά τα τραγουδάςΠαναγιώτης Κανταρτζής, 7 Ιούλ 2024
Bible Text: Έξοδος κεφάλαιο 15